Hlavní stránka * Zimní STŘELÁK ve VÁLCI * Fotky * Přezdívky * Historie * Cancák * Z POSLEDNÍHO VAGÓNU * Kontakt

Historie Zpívání na střeláku

1998

Tento rok je pro Trampské Zpívání asi nejúspěšnější . Na Zpívání začíná chodit už opravdu dost lidí. Průlomem je lednový Kotel. Na Kotel se nechá zlákat houf lidí ze Zpívání a od února je v Nuslích opravdu narváno. Rychlí Kotlíci a lidičky ze Zpívání tvoří jádro Kotlů a Zpívání. Šaolín i Carmen si mnou ruce a ptají se navzájem na kamarádky z obou part. Je to skoro až neuvěřitelný. Poslední březnový čtvrtek se v Nuslích slaví 100 zpívání. Je to až neuvěřitelné kam se to dotáhlo. V dubnu se potichu se zapálením svíček připmenulo dva roky Trampského Zpívání. Koncerty na Střeláku se neuskutečnily, nebylly takové zkušenosti s pořádáním koncertů. Na Střelák přesto chodí pořád dost lidí. Ke konci prázdnin se na ostrově objevují skaetborové rampy. Naštěstí to nevadí. 1. září, netradičně v úterý je Trampské Zpívání v Úvalech. Připravují ho holky z Úval. Od té doby je vlajka Střeláku, která je prakticky na každém Zpívání. Díky za vlajku holky. Od září je Carmen bez práce. Nemá tolik svázané ruce směnami v práci a tak díky tomu vlastně začnou vznikat pravidelné koncerty. Hráli : Klof, Jura, Jerry Lešner a Šaolín. V září proběhnul na Brdech legendární hudební Kotel. V září dává Šaolín se Zubrem dohromady trampskou kapelu Magison. Na konci srpna vtrhly na Zpívání létající talíře. Do té doby se nedaly sehnat. Přes zimu se dokonce chodí dvakrát měsíčně házet na Ovocný trh.

1999

Koncerty v Nuslích pokračují. Hrají kapely Lístek, To Máš Jedno, Appaloosa, Grandis a Magison. Tehdejší hit Magisonu je V sobotu večer. Do dubna probíhají tři promítání-zpívání ve školce v Krči. Koncerty v Nuslích měli úspěch a tak se podaří udělat i tři koncerty na Střeláku. Nazvou se Takový tichý hraní. Od dubna do června zde hrají Jura, Šaolín a Šťovík. Velice zvláštní je Šaolínův koncert. Všechy koncerty byly jak jinak než nepovolené. Létající talíře lítají na Střeláku v plném proudu. Lidí na Zpívání dost ubývá. Pomalu začínají lidi odrůstat a noví nepřicházejí. V květnu se na Střeláku koná výstava brdských fotek nazvaná Trampské Brdy. Na prázdniny se vyhlašují prázdninové úterky, aby se něco dělo. Na Střelák tou dobou ještě chodí slušný počet lidí. Připravují se koncerty v Nuslích. Nápad s kobercem který byl už loni byl opravdu geniální. Dá se říct další přelom na Zpívání. Koncerty které se zde konají akusticky na koberci při svíčkách jsou opravdu jedinečné. Na koberci hráli Merliton, Jery Lešner se svojí kapelou,dokonce i Paběrky, Šantré a nezapomenutelní Jarabáci.V klubovně na koncertě bylo asi 60 lidí. To byl rekord. Pamatuji si že se nedalo přejít z jednoho konce klubovny na druhý. Lidi se začínají zapojovat do výstav. Koncerty v Nuslích se dělají komponované se čtením. Pozvolna se tvoří tvář koncertů.

2000

Vznikla první PF Trampského Zpívání (fotka z Nuslí). Pokračují další koncerty. Na koncertě Lístku se vzpomíná na Houlu a na spis. Jar. Foglara. S Magisonem se udělal první velice úspěšný Hobousácký večer. Koberec a svíčky působí úžasně a navíc se vejde víc lidí. Poprvé zde visela vlajka BRDY-LES. Se Sekvojem byl nezapomenutelný večer do 80 let. Smíchem se otřásala celá klubovna. Sehnali jsme dokonce ještě totalitní noviny. Tu zimu tu ještě hrál Načas, Klof a To máš jedno. Poslední březnový čtvrtek je celonoční Zpívání. Je to vůbec poslední Zpívání v Nuslích. Končí se a co bude za půl roku se neví a ani to nikoho netrápí. O Zpívání začínají po třech letech vycházet články v Puchejři. I přes oslavné články je Zpívání pořád skromnou akcí žijící někde na okraji dění. Na Střelák už chodí málo lidí, spíše ti věrní. Daří se udělat na ostrově tři koncerty. Červnový koncert Jarabáků a Bezefšeho je opravdu jedinečný. Přišlo na něj 60 lidí. Předtím zahráli na na Střeláku Jura a Miloš Hlávka. O prázdninách se scházejí lidi na Střeláku sporadicky sem tam přijde víc lidí. Pilně se připravují koncerty. Ještě se neví že Zpívání v Nuslích definitivně padá. Na konci srpna se Carmen dovídá že Nusle nebudou. Náhradní prostory jsou v nedohlednu. Vše se zachraňuje na poslední chvíli a přezimovává se v karlínském DDM. Ještě jednou díky Vořechovi a Vaškovi z DDM. V DDM je Zpívání ve větších prostorech. Prostor na koncerty a výstavy je genální. Na koncerty do DDM příjíždí slavný Kapitán Kid, pardubická Poupata,opět Jarabáci a Paběrky. Na koncertech se promítají diáky, probíhá pantomima. Písničkou Někam kde je hezky začínají Koncerty na Koberci. Je to písnička kterou zpívá Magison, text je od Houly. Zpívání mezi koncerty nic moc. Navíc ve 22 hodin se DDM zavírá, na koncerty naštěstí né.

2001

Na InternetFolku.cz vyšly postupně už dva články o zpívání na Střeláku. Jmenují se ZPÍVÁNÍ NA STŘELÁKU a O PENĚZÍCH TO NENÍ.Valid HTML 4.0! Hlavní stránka Trempského zpívání na Střeláku
Zpět na hlavní stránku